EFNI TALKS – Europejskie Forum Nowych Idei będzie trwało cały rok

Europejskie Forum Nowych Idei rozpoczyna cykl spotkań online, które swoją tematyką będą nawiązywać do wydarzenia, które od ponad 10 lat odbywa się jesienią w Sopocie i zyskało miano jednej z najbardziej prestiżowych imprez gospodarczo-społecznych w Europie Środkowej.

Pierwsze spotkanie z cyklu EFNI TALKS odbędzie się już w najbliższy wtorek, 12 kwietnia. Głównym tematem będzie wojna w Ukrainie i jej potencjalne skutki. Wśród zaproszonych gości są m.in.: ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia, prof. Jerzy Buzek, prof. Witold Orłowski, prof. Roman Kuźniar oraz Gen. Leszek Soczewica.

„Wojna w Ukrainie niesie ze sobą dwie duże konsekwencje: historyczną jedność „»wolnego świata« – krajów UE, Stanów Zjednoczonych, NATO – oraz wynikające z tej jednomyślności Zachodu bezprecedensowe sankcje gospodarcze nałożone na agresora – Rosję, które mają ogromny wpływ również na naszą gospodarkę”  – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. „Warto dyskutować i być przygotowanym na różne scenariusze, dlatego pierwsza edycja EFNI TALKS jest poświęcona właśnie nowemu porządkowi świata, spowodowanego agresją Rosji na Ukrainę” – dodaje Witucki.

Pierwsze spotkanie z serii EFNI TALKS odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia o 10:00. Udział jest bezpłatny. Aby wziąć udział w transmisji wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem.

Wydarzenie rozpocznie dyskusja „Nowy koncert mocarstw czy przeddzień radykalnej zmiany?”, w której wezmą udział m.in. gen. Leszek Soczewica i Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej. O 11:20 rozpocznie się debata „Ekonomia – trwała niepewność?” z udziałem m.in. prof. Jerzego Buzka i Henryki Bochniarz.

Szczegółowa agenda pierwszego spotkania EFNI TALKS dostępna jest na stronie internetowej Konfederacji Lewiatan.Dyskusje organizowane w ramach cyklu EFNI TALKS są bezpłatne i otwarte. Organizatorzy zachęcają jednak społeczność i przyjaciół EFNI do wsparcia inicjatywy związanych ze wsparciem Ukrainy i osób uciekających przed wojną. Konfederacja Lewiatan uruchomiła specjalny numer konta na który można przelewać datki na pomoc Ukrainie. Szczegóły dostępne pod tym adresem.