EFNI 2022: Czy technologia uratuje świat?

Wokół dylematu „Czy technologia uratuje świat?” skupią się uczestnicy paneli ścieżki technologicznej tegorocznego Europejskiego Forum Nowych Idei.

W jaki sposób innowacje cyfrowe mogą wspierać rozwój i dobrobyt? Czy staną się źródłem spektakularnych sukcesów i prosperity, czy też niosą ze sobą zagrożenia, być może takie, których jeszcze nie sposób przewidzieć? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na relacje społeczne i miejsca pracy? Czy e-commerce znosi dziś bariery, które istnieją w przypadku tradycyjnego biznesu? Wreszcie, jakich kompetencji będzie oczekiwać biznes od pracowników w najbliższej przyszłości. Czy przeniesiemy się wkrótce do świata wirtualnego oraz — kto powinien zadbać o nasze cyberbezpieczeństwo? To tylko niektóre z pytań, na które spróbujemy odpowiedzieć na tegorocznym EFNI podczas wydarzeń ze ścieżki tematycznej „Czy technologia ocali świat?”.

Przyjrzymy się barierom technologicznym ważącym o przyszłości i tempie rozwoju metawersum oraz sposobom monetyzacji tego przedsięwzięcia. Pomówimy także o ekspansji międzynarodowej na rynkach cyfrowych: w jaki sposób rozwiązania digitalowe – zyskujące na znaczeniu dzięki transformacji cyfrowej, która obejmuje już niemal wszystkie obszary, mogą wspierać dążenia firm do wejścia na zagraniczne rynki. Zastanowimy się także nad tym, jak konkurować w czasach algorytmów i sztucznej inteligencji, wykorzystując efektywnie szanse płynące z rozwiązań technologicznych.

Więcej informacji dotyczących wydarzeń odbywających się podczas EFNI 2022 wkrótce. Do dyskusji o tym, co będzie jutro, możesz włączyć się już dziś.