„Do ostatniej kropli” – wyjątkowy pokaz filmu na EFNI 2023

Europejskie Forum Nowych Idei zawsze było punktem styku wielu światów. W Sopocie rozmawiamy nie tylko o przyszłości biznesu i polityki, ale także zmianach społecznych, nowych technologiach, kulturze czy relacjach międzyludzkich.

Nie inaczej będzie w tym roku. Szczególnym punktem w programie tegorocznej edycji EFNI będzie specjalny pokaz nagradzanego filmu „Do ostatniej kropli” Ewy Ewart. Towarzyszyć mu będzie dyskusja z reżyserką.

„Do ostatniej kropli” nie tylko ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody w imię postępu. To historia o bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei. Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy starają się je ratować oraz uświadamiać, dlaczego problem jest tak ważny. Poprzez ukazanie walki o czyste i zdrowe akweny, dokument inspiruje i pokazuje, że my też możemy przyczynić się do rozwiązania tego kryzysu

Ewa Ewart jest cenioną reżyserką, znaną z umiejętności ukazywania głębokich, ludzkich historii oraz angażowania się w ważne kwestie społeczne. Podczas EFNI zabierze nas w podróż pełną autentycznych relacji, pokazując walkę o czyste rzeki i zdrową planetę.

Jej film to nie tylko refleksja nad zmianami klimatu, ale przede wszystkim inspiracja do działania. Co będzie jutro? To zależy od nas!