Inwestycje na Pomorzu – jaka przyszłość czeka sektory motoryzacyjny, technologiczny i OZE?

Invest in Pomerania, Partner Główny EFNI 2022, przygotowało raporty dotyczące perspektyw rozwoju istotnych dla regionu branż.

Pierwszy z nich dotyczy historii, stanu oraz przyszłości sektora motoryzacyjnego na Pomorzu. Dowiecie się z niego, jakie trendy i wyzwania stoją przed tą branżą, w jaki sposób województwo Pomorskie wychodzi naprzeciw zmianom w niej zachodzącym oraz jak międzynarodowe inwestycje napędzają rozwój motoryzacji w regionie. Raport do pobrania pod tym linkiem.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu zewsząd dochodziły głosy o problemach w zaopatrzeniu, w szczególności o brakach półprzewodników, utrudniających produkcję wielu branżom i wywołujących drastyczne wzrosty cen. Jak zerwanie łańcuchów dostaw wpłynęło na sektor elektroniczny? Czy wpłynie to na perspektywy nowych inwestycji w naszym kraju? Jakie są perspektywy rozwoju firm już obecnych na polskim rynku? Czy możemy zacząć produkować półprzewodniki lokalnie, nie polegając na dostawach z krajów azjatyckich? Jakie wnioski wyciągnięto na Pomorzu? Tego wszystkiego dowiecie się z drugiego raportu dostępnego tutaj.

O zielonej transformacji jeszcze niedawno rozmawialiśmy w perspektywie kolejnych lat i dekad. W wyniku zmian geopolitycznych nagle stała się ona faktem, a kwestia niezależności energetycznej zyskała na znaczeniu. O perspektywach rozwoju OZE, w szczególności energii pozyskiwanej z wiatraków off-shore więcej przeczytacie tu.