Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu.

SOPOT | 27-29 września 2017
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag

Wrażenia przed i po EFNI – jak o nas piszą w mediach


W Rzeczpospolitej z 27.09 o EFNI 2016 czytamy:

?Rozpoczynające się w środę Europejskie Forum Nowych Idei będzie największą europejską debatą nad przyszłością pracy? pióra Anity Błaszczak, z kolei ten sam dziennik 2.10 zamieszcza podsumowanie: ?Europa musi się przygotować na skutki postępującej cyfryzacji i robotyzacji? .

Onet zamieścił cytaty z wypowiedzi wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, który na EFNI brał udział m.in. w panelu: Patriotyzm ekonomiczny a realia globalizacji i integracji.

W Gazecie Wyborczej z 29.09 czytamy o EFNI:

?Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI) to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń biznesowych w Europie, podczas którego spotykają się i dyskutują przedstawiciele biznesu, polityki, nauki, kultury, organizacji pozarządowych czy związków zawodowych. Impreza już po raz szósty odbywa się w Sopocie?, a także: ?Na EFNI co roku zjeżdżają znane postacie. W tym roku panelistów jest ponad 130. W czwartek podczas jednej z debat dyskutowali znani ekonomiści i ministrowie finansów: prof. Marek Belka, prof. Jerzy Hausner, prof. Grzegorz Kołodko, Ebrahim Rahbari, dyrektor zespołu ds. gospodarki światowej Citi w USA. Moderatorem był były szef MSZ Andrzej Olechowski?.

W podobnym tonie o EFNI napisała Strefa Biznesu: ?Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI) – jednego z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń biznesowych?, a także Bankier i Gazeta Prawna.

Rozmowę z Nadią Sawczenko na EFNI opublikowała Polska Agencja Prasowa: ?Ukraina potrzebuje szybszych reform?, a z europosłem Januszem Lewandowskim Business Insider.

Wywiadu Newsweekowi po EFNI udzielił także Jerzy Buzek: ?Popracujmy nad pracą?.

Najciekawsze wpisy z portali społecznościowych:

Paweł Rabiej, jeden z liderów Nowoczesnej:

?Thinking of: dziekuje #EFNI2016 za mnóstwo inspiracji i idei do przemysleń, wspaniałe dyskusje, rozmowy, feedback i czas refleksji?.

Dorota Warakomska, dziennikarka:

?Trzy dni dyskusji, rozmów, prezentacji raportów, spotkań, wykładów – bardzo inspirujące Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki. #EFNI2016 #EFNI Do zobaczenia w Sopocie za rok!?.

Jakub Gontarek, Prezes Forum Młodych Lewiatan:

?Rynek pracownika w Polsce to fakt skoro w dyskusji o przyszłości pracy na konferencji pracodawców głównym tematem jest minimalny dochód. Okazuje się że będzie odpowiedzią na nierówności, kryzys polityczny, migracje i rosnący stopień robotyzacji pracy. Guy Standing narzucił puchaty socjalny temat w jaskini wilka. Szacunek #futureofwork #EFNI2016 #rynekpracownika?.

Joanna Senyszyn, była europosłanka: ?Witam się z przyszłością #EFNI2016?.

Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica w Warszawie:

?Wielkie wyróżnienie dla Emiliana Kamińskiego – otrzymał prestiżową nagrodę Dziennika Gazety Prawnej w konkursie „Wizjonerzy 2016” za prowadzenie Teatru Kamienica. To wyjątkowa nagroda za determinację i odwagę w biznesie. Gratulujemy! #EFNI2016 #DziennikGazetaPrawna #EmilianKamiński #TeatrKamienica?.

Kora Jackowska, wokalistka, poetka.

Danuta Hübner, europosłanka:

?Dyskusji podczas Europejskie Forum Nowych Idei ciąg dalszy! Tematem rozmów organizowanych przez United Nations Global Compact jest strategia dla regionu morza bałtyckiego #EFNI2016?.

Arkadiusz Myrcha, poseł Platformy Obywatelskiej:

?Ostatnie 3 dni stały pod znakiem Europejskiego Forum Nowych Idei, organizowanego przez KPP Lewiatan. Fanatsyczni paneliści z całego świata rozmawiali o rynku pracy, edukacji czy sprawach międzynarodowych.
Bardzo cenne doświadczenie! #EFNI2016?.

Jan Guz, przewodniczący OPZZ.

Kinga Gajewska-Płochocka, posłanka Platformy Obywatelskiej:

?Dobiega końca Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie.
EFNI to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki, postrzeganych w szerokim, globalnym kontekście. #EFNI2016?.

Jan Hartman, wykładowca UJ, felietonista Polityki.

Michał Boni, europoseł Platformy Obywatelskiej:

?Ciekawa dyskusja na temat infrastruktury 5G, start upów, umiejętności cyfrowych i wykorzystania ich w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych. #EFNI2016?.

Markus Tornberg, dyrektor Crossover w Polsce.

Katarzyna Balashov, rzecznik IKEA Polska.

Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polsce.