Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu.

SOPOT | 27-29 września 2017
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag

„Uczestnicy mówią, że EFNI otwiera im głowę. To jest nasz główny cel” – wywiad z Henryką Bochniarz


Kwestia pracy jest tematem wiodącym EFNI. Ale nie da się o tym rozmawiać bez kontekstu, czyli tego, co dzieje się i w Europie, i w Stanach Zjednoczonych. EFNI jest imprezą żywą, reagującą na potrzeby i oczekiwania naszych gości, a także na zmieniającą się rzeczywistość. Pomijanie tych wielkich, zasadniczych tematów pozbawiłoby nas właściwej perspektywy. Będziemy rozmawiać o Ukrainie i sąsiadach Unii, o kryzysie związanym z Brexitem, o przyszłości Europy jako wspólnoty. Jestem jednak przekonana, że o przyszłości pracy można mówić w fascynujący sposób. Nie sadzę, żebyśmy znaleźli odpowiedzi na wszystkie pytania, ale samo ich zadawanie jest ważne. Nie widzę żadnej sprzeczności między kwestiami bieżącymi, jak np. Brexit, kryzys związany z uchodźcami, przyszłość strefy euro czy sytuacja USA po wyborach prezydenckich, a przyszłością pracy? – powiedziała m.in. w wywiadzie dla Rzeczpospolitej wiceprezydent BusinessEurope i prezydent Konfederacji Lewiatan.

Prezydent Henryka Bochniarz będzie zabierała głos na galach Otwarcia i Zamknięcia EFNI, a także na wydarzeniach: Życie w przyjaźni i przyjaźń w życiu ? o tym co ważne i najważniejsze, Spotkanie z bohaterkami książki pt. Rekiny biznesu w mediach. Sztuka tworzenia profilu publicznego? Henryką Bochniarz i Ireną Eris, Dialog społeczny po nowemu. Co łączy, co dzieli rząd, pracodawców i związki zawodowe w myśleniu o rozwoju gospodarczym?, Czy czwarta rewolucja przemysłowa radykalnie zmieni rolę i znaczenie organizacji pracodawców oraz związków zawodowych?, Zmiana – jak przygotować na nią swój biznes?

Cały wywiad do przeczytania na: http://www.rp.pl/Wywiady/309289959-Henryka-Bochniarz-Jestesmy-swiadkami-przelomu.html#ap-1