Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu.

SOPOT | 27-29 września 2017

Paneliści i goście

Każdego roku w sesjach plenarnych, panelach dyskusyjnych i wszelkiego rodzaju debatach Europejskiego Forum Nowych Idei uczestniczy około 130 panelistów i gości z całej Europy, ale także z innych kontynentów. Są wśród nich wybitni menedżerowie i przedsiębiorcy, eksperci o znaczącym dorobku biznesowym, naukowym lub politycznym, liderzy kultury, mediów i organizacji pozarządowych. Co roku, w trakcie trzech dni i 50 godzin debat, wspólnie wykuwają nowe idee dla Europy. Owoce ich prac w postaci Rekomendacji przekazujemy po EFNI politycznym i gospodarczym decydentom w Polsce i Unii Europejskiej.

Poniższa lista tegorocznych prelegentów Europejskiego Forum Nowych Idei uzupełniana jest na bieżąco

WYSZUKAJ

Iveta Radičová

profesor socjologii, specjalny doradca komisarza UE ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płci, była premier Słowacji, Słowacja

2010-2012 premier Słowacji. Jako wiceprzewodnicząca Słowackiej Unii Chrześcijańskiej i Demokratycznej – Partii Demokratycznej (SDKÚ-DS) zajmowała się sprawami społecznymi i opieką zdrowotną. 2011-2012 minister obrony, 2005-2006 minister pracy. Wykładała gościnnie m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Belgii, Finlandii i Austrii. Doradza organom rządowym w sprawie polityki społecznej i rodzinnej.

Sesja plenarna Przyszłość Europy. Debata prezydentów i premierów
Piątek | 29.09 | 10:00 - 11:30