Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu.

SOPOT | 27-29 września 2017
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag

Partnerzy

Organizator

Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan zabiega o konkurencyjność polskiej gospodarki i sukces polskich przedsiębiorstw. Skupia branżowe i regionalne związki pracodawców oraz kilkudziesięciu członków indywidualnych – łącznie reprezentuje 4100 firm, zatrudniających ponad 1 050 000 pracowników.

Konfederacja Lewiatan reprezentuje pracodawców w Radzie Dialogu Społecznego. Od momentu powstania, tj. od 1999 r., członkowie i eksperci Lewiatana zaopiniowali ok. 3000 projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących różnych sfer gospodarki, zabiegając o uwzględnienie postulatów przedsiębiorców w procesach legislacyjnych, przygotowali też wiele własnych projektów legislacyjnych. Konfederacja Lewiatan jako jedyna polska organizacja pracodawców ma swoje biuro w Brukseli i jest członkiem BusinessEurope, największej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej. Prezydent Lewiatana jest wiceprezydentem BusinessEurope.

Współorganizatorzy

BUSINESSEUROPE

BUSINESSEUROPE jest wiodącą organizacją promującą politykę prorozwojową na poziomie europejskim, wspierającą firmy z całego kontynentu oraz angażującą się w sprawy, które wpływają na ich konkurencyjność. Reprezentuje różnej wielkości firmy z 34 państw europejskich, których krajowe federacje są jej bezpośrednimi członkami. Organizacja ta jest również europejskim partnerem społecznym. Jest traktowana jako głos przemawiający w imieniu biznesu na całym kontynencie.

Obecnym prezydentem BUSINESSEUROPE jest Emma Marcegaglia, prezes i CEO Marcegaglia Holding S.p.A oraz Marcegaglia Investments Srl. Dyrektorem generalnym BUSINESSEUROPE jest Markus J. Beyrer, który kieruje zespołem specjalistów w głównym biurze organizacji w Brukseli. Więcej informacji o BUSINESSEUROPE – na stronie internetowej www.businesseurope.eu

Miasto Sopot

Sopot to nowoczesny kurort z tradycjami. Magiczny klimat nadawały miastu od początku jego istnienia nie tylko urzekające położenie nad morzem oraz secesyjne sanatoria oraz wille, ale także atmosfera zabawy i elegancji, którą wnosili sławni goście. W Sopocie udało się w sposób unikatowy zachować klimat przedwojennej melancholii i połączyć go z dynamicznie rozwijającym się miastem licznych atrakcji i rozrywek. Dzieje się to za sprawą bogatego programu kulturalnego oraz nowych możliwości, które zostały stworzone dzięki śmiałym inwestycjom.

Sopot to nie tylko przepiękna plaża i morze z najdłuższym drewnianym molo w Europie, ale także jeden z najpopularniejszych w Polsce deptaków – ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana Monciakiem, to malownicze wzgórza morenowe, to wreszcie liczne parki i drzewa sprawiające, że miasto tonie w zieleni. Dzisiejszy Sopot ma ponad 200 klubów, pubów, dyskotek, restauracji, w tym miejsca kultowe i sławne.

Patroni Honorowi

Parlament Europejski

Europejskie Forum Nowych Idei 2016 odbywa się pod patronatem honorowym Parlamentu Europejskiego.

Partnerzy Instytucjonalni

Centrum Mediacji Lewiatan

CENTRUM MEDIACJI LEWIATAN jest instytucją służącą nowoczesnemu, polubownemu rozwiązywaniu sporów gospodarczych. Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego rozwiązania sporu w drodze negocjacji prowadzonych przy udziale mediatora neutralnego wobec stron i ich konfliktu. Prezesem Centrum jest Roman Rewald. W przypadku pytań: mediacje@konfederacjalewiatan.pl

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES), Grupa Pracodawców

Grupa Pracodawców skupia przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pracodawców z przemysłu, handlu, usług, rolnictwa i innych gałęzi gospodarki z 28 państw członkowskich UE. 117 członków grupy uczestniczy w przygotowaniu opinii na temat unijnego prawodawstwa dla Rady Unii Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. Grupa zabiega o uwzględnienie głosu pracodawców w unijnych regulacjach.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Komisja Europejska (KE) to jedna z głównych instytucji Unii Europejskiej. Ma status politycznie niezależnego organu wykonawczego, który dba o interesy UE, przedkładając wnioski ustawodawcze, egzekwując prawo oraz realizując politykę i budżet UE. W Polsce ma swoje przedstawicielstwa w Warszawie i Wrocławiu. Więcej o działalności KE w Polsce: www.ec.europa.eu/poland

Polsko-Japoński Komitet Gospodarczy

Polsko-Japoński Komitet Gospodarczy to instytucja zrzeszającą przedstawicieli polskich i japońskich firm. Działamy na rzecz rozwoju współpracy gospodarczej oraz wspieramy kontakty pomiędzy przedsiębiorcami. Jesteśmy także wpisani do Planu Działania 2017-2020, podpisanego przez ministrów spraw zagranicznych Polski i Japonii.

 

 

Rada Dialogu Społecznego

Rada Dialogu Społecznego to najważniejsza instytucja krajowego dialogu społecznego w Polsce. Stanowi forum współpracy i dialogu trójstronnego, strony pracowników i strony pracodawców oraz strony rządowej. Rada wyraża opinie i zajmuje stanowiska, opiniuje projekty aktów prawnych, inicjuje proces legislacyjny.

Partnerzy Strategiczni

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. jest jedną z największych i najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w zakresie innowacyjności. W 2016 r. Bank obronił tytuł najbardziej innowacyjnego banku w Polsce, ponownie zdobywając Złotego Bankiera w kategorii Innowacja. Bank otrzymał również tytuł magazynu „EMEA Finance” Najbardziej Innowacyjnego Banku w Europie Środkowej. Od 18 lat Pekao jest Bankierem WOŚP, poprzez „Pekao Project Room” wspiera młodych artystów, a w 2016 r., już drugi raz z rzędu, zaangażował się w projekt rozwoju przedsiębiorstw społecznych w Polsce „Społeczny Start Up”.

Citi Handlowy

Citi Handlowy (Bank Handlowy w Warszawie SA) łączy tradycję polskiej bankowości z nowoczesnością. Jako część Citi – jednej z największych instytucji finansowych na świecie – aktywnie wspiera ekspansję zagraniczną klientów (Program Emerging Market Champions). Bank pozostaje liderem rynku kart kredytowych oraz bankowości prywatnej, jako pierwszy w Polsce wdrożył i realizuje koncepcję bankowości Smart.

MetLife

MetLife istnieje od 1868 roku. Jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Oferuje ubezpieczenia na życie, renty kapitałowe, świadczenia pracownicze i usługi zarządzania aktywami. Obsługuje prawie 100 mln klientów, prowadzi działalność w blisko 50 krajach i zajmuje wiodącą pozycję na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie.

 

W Polsce MetLife rozpoczął działalność w 1990 r. jako pierwsze na rynku polskim towarzystwo ubezpieczeń na życie i reasekuracji z udziałem kapitału zagranicznego. Firma oferuje indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie, fundusze emerytalne oraz inwestycyjne, ajmując 3. miejsce pod względem udziału w rynku ubezpieczeń na życie.

Partnerzy Główni

IKEA

Celem IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o jakość życia Polaków, proponując innowacyjne rozwiązania wyposażenia wnętrz. Z pasją wdrażamy strategię zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive, podnosząc jakość życia społeczności na całym świecie.

Invest in Pomerania

Invest in Pomerania to regionalna inicjatywa non-profit pomagająca inwestorom zagranicznym realizować inwestycje na Pomorzu udzielając wsparcia na każdym etapie. Od 2011 roku pomogła zrealizować 77 inwestycji, dzięki czemu powstało ok. 12 tys. nowych miejsc pracy.

Samorząd Województwa Pomorskiego

Województwo pomorskie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów Polski. Pomorskie daje wolność tworzenia, ponieważ oferuje różnorodne możliwości dokonywania wyborów: gdzie mieszkać, pracować, jak spędzać wolny czas, gdzie inwestować.

 

 

TESCO

Tesco Polska jest jedna z największych sieci sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 400 sklepami oraz usługą Tesco Ezakupy dostępną w 11 miastach. Od 2013 roku Tesco w Polsce realizuje program przekazywania potrzebującym nadwyżek żywności bezpośrednio ze sklepów, a do 2020 roku wszystkie sklepy Tesco w Europie Środkowej będą oferowały nadwyżki żywności lokalnym organizacjom charytatywnym.

Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych jest związkiem branżowym Konfederacji Lewiatan zrzeszającym producentów samochodów, autobusów, silników, naczep, przyczep, części i komponentów. Wykorzystując wszechstronną wiedzę ekspertów Lewiatana i Związku, pracujemy na sukces swoich członków i godnie reprezentujemy interesy branży motoryzacyjnej w Polsce i Europie.

 

 

Partnerzy Wspierający

Orange Polska

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce i jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Posiada największą w Polsce infrastrukturę techniczną, wspierającą świadczenie usług w najnowocześniejszych technologiach.

Ergis

Ergis to notowany na GPW lider przetwórstwa polimerów w Europie Środkowo-Wschodniej. W fabrykach w Polsce i w Niemczech produkuje folie opakowaniowe i specjalistyczne. Wprowadził na rynek innowacyjną folię stretch – nanoERGIS®.

The Family Business Network Poland

Miasto GDAŃSK

Współczesny Gdańsk to nowoczesna, europejska metropolia, gospodarka oparta na wiedzy i technologii, ekosystem przyjazny innowacjom, prężnie rozwijające się centrum kultury, nauki, rozrywki i sportu, atrakcyjny cel wyjazdów turystycznych.

SIEMENS

Siemens jest strategicznym partnerem polskiej gospodarki oferującym innowacyjne usługi, produkty i rozwiązania w obszarze efektywnej energetyki, automatyzacji i digitalizacji przemysłu oraz inteligentnych rozwiązań w technologii budynkowej i transporcie.

T-Mobile

T‑Mobile Polska jest jednym z największych operatorów komórkowych w Polsce, obsługując ponad 10,23 mln klientów. Świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych, szeroki pakiet usług ICT oraz usługi finansowe w ramach T‑Mobile Usługi Bankowe.

Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan

Partnerzy Medialni

Strategiczny partner medialny

Onet

Założona w roku 1996 Grupa Onet.pl to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce i jednocześnie lider polskiego internetu. Spółka jest częścią grupy Ringier Axel Springer Media, której serwisy docierają każdego miesiąca do ponad 15,5 mln użytkowników w kraju. Portal Onet.pl oferuje wiele rozbudowanych serwisów tematycznych, które w większości są liderami rynkowymi w swoich kategoriach. Ponadto do Grupy Onet.pl należą inne wiodące serwisy, m.in. NK.pl, porównywarka cen Skąpiec.pl, serwis randkowy  Sympatia.pl; lokalizator internetowy Zumi.pl, serwis wideo na żądanie VoD.pl, platforma wideo Onet.tv oraz rozrywkowa Plejada.pl.

Gazeta Wyborcza

„Gazeta Wyborcza” jest najchętniej kupowaną i czytaną opiniotwórczą gazetą w Polsce. Powstała w 1989 roku. Jej treści dostępne są w wydaniach papierowych oraz w internecie – w serwisie Wyborcza.pl.

Główni partnerzy medialni

Dziennik Gazeta Prawna

Dziennik Gazeta Prawna (INFOR Biznes Sp. z o.o.) to największy polski dziennik prawno-gospodarczy, informujący o najważniejszych wydarzeniach w gospodarce krajowej i zagranicznej, zmianach w prawie, podatkach i finansach.

Euractiv

EURACTIV.pl – Wszystko o Europie. Jesteśmy częścią europejskiej sieci redakcji publikującej w 12 krajach i w 12 językach. EURACTIV.pl to obowiązkowa lektura codzienna dla tych, którzy śledzą politykę i gospodarkę Europy w wymiarze unijnym i krajowym.

FORBES

„FORBES” jest największym i najbardziej prestiżowym miesięcznikiem o tematyce gospodarczej w Polsce. Rozmawiamy z liderami biznesu, przedstawiamy ich firmy, analizujemy trendy makroekonomiczne i publikujemy unikalne rankingi. Każde wydanie „FORBESA” stanowi źródło inspirującej wiedzy, tłumaczy zjawiska zachodzące w świecie biznesu i jest po prostu interesującą lekturą.

Newsweek

„Newsweek” jest najchętniej czytanym tygodnikiem opinii w Polsce. Zespół redakcyjny, kierowany przez Tomasza Lisa, zapewnia czytelnikom aktualny obraz polityki, gospodarki, nauki i kultury. „Newsweek” wyróżnia odważne podejście do nowych i trudnych tematów społecznych. Jako pierwszy tygodnik opinii w Polsce opublikował wersję magazynu na tablety i smartfony.

TOK FM

Radio TOK FM – „Pierwsze Radio Informacyjne” – jest stacją w formacie „news & talk”, opiniotwórczym radiem „mówionym” – słowo stanowi około 90% programu. Nadaje w 22 największych miastach Polski.

Wspierający Partnerzy medialni

AMS

Największa firma reklamy out-of-home (OOH) w Polsce. Działa w obszarze klasycznego i cyfrowego OOH. Oferuje skuteczne kampanie reklamowe tworzone w oparciu o nowoczesne narzędzia na ponad 26 tys. powierzchni ekspozycyjnych.

Business Insider

Dziennik Bałtycki

INN:Poland

INN:Poland to wiodący polski portal o innowacjach. Łączymy środowiska nauki, biznesu, start-upów i instytucji publicznych. Inspirujemy przedsiębiorców i naukowców do tworzenia oraz wdrażania wynalazków, a także pokazujemy, jak sięgać po środki na innowacje.

Parkiet

„Parkiet” to dziennik specjalistyczny ukazujący się w nakładzie ogólnopolskim, poświęcony gospodarce, rynkowi kapitałowemu i finansom. Od ponad 20 lat wspiera decyzje inwestorów i specjalistów związanych z rynkiem kapitałowym. Dostępny w wydaniu papierowym, poprzez e-wydanie i aplikację mobilną oraz serwis parkiet.com.

Puls Biznesu

Dziennik „Puls Biznesu” przekazuje czytelnikom najważniejsze informacje w zwięzły i użyteczny sposób. Każdego dnia wybiera najważniejsze fakty i opisuje je tak, aby były przydatne w codziennym życiu przedsiębiorców i pomagały im podejmować właściwe decyzje.

Radio Gdańsk

Radio Gdańsk nadaje całodobowy program w województwie pomorskim. Obok realizacji programu prowadzi również działalność nagraniową. Dysponuje studiami nagraniowymi, z których korzystali m.in.: zespół Vader, Myslovitz, Shakira, Jean-Michel Jarre.

Radio Zet

Radio ZET to ogólnopolska stacja radiowa należąca do Grupy Eurozet. Założona w 1990 roku jako pierwsza rozgłośnia komercyjna w Warszawie. Codziennie dostarcza milionom słuchaczy rzetelne informacje, starannie dobraną muzykę oraz rozrywkę na najwyższym poziomie.

Trójmiasto.pl

Trojmiasto.pl – pierwsze źródło informacji dla mieszkańców Trójmiasta, lider na lokalnym rynku mediów oraz wśród portali regionalnych z liczbą 180 tysięcy unikalnych użytkowników dziennie. Portal prezentuje wiadomości z życia Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Warsaw Business Journal

„Warsaw Business Journal Observer to anglojęzyczny miesięcznik niezbędny liderom biznesu, którzy chcą trzymać rękę na pulsie i znać najważniejsze trendy, sektory i osobowości polskiej gospodarki. Obecny na rynku od 1994 roku.

Partnerzy Merytoryczni

Główni Partnerzy Merytoryczni

Polityka Insight

Centrum analityczne POLITYKA INSIGHT to pierwszy w Polsce codzienny serwis analiz gospodarczo-politycznych. Czytają nas ministrowie, prezesi wiodących firm i ambasadorowie akredytowani w Polsce. Serwis ukazuje się również po angielsku. POLITYKA INSIGHT oferuje również usługi analityczne na zamówienie.

THINKTANK

Ośrodek THINKTANK to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń dla liderów i menedżerów. Działa wokół magazynu „THINKTANK” i klubu THINKTANK Society. Koncentruje się na zagadnieniach zarzadzania, przywództwa, przedsiębiorczości i polityk publicznych w Polsce. Prowadzi badania, wydaje raporty, organizuje konferencje.

Partnerzy Merytoryczni

Centrum Stosunków Międzynarodowych

Centrum Stosunków Międzynarodowych to niezależny, pozarządowy ośrodek zajmujący się polityką międzynarodową, najstarszy polski think tank koncentrujący się na sprawach zagranicznych. Prowadzi działalność badawczą i edukacyjną, wydaje publikacje, organizuje konferencje i spotkania, uczestniczy w projektach międzynarodowych.

UN Global Compact

Global Compact Poland to polska sieć sygnatariuszy United Nations Global Compact. Jej zadaniem jest promowanie i wdrażanie globalnych inicjatyw UNGC na polskim gruncie oraz odpowiedź na unikalne wyzwania, które na drodze do zrównoważonego rozwoju napotyka sektor prywatny.

Krytyka Polityczna

Krytyka Polityczna to największa lewicowa sieć instytucji oraz aktywistów i ekspertek w Europie Środkowo-Wschodniej. Prowadzi gazety internetowe KrytykaPolityczna.pl oraz  PoliticalCritique.org, kwartalnik „Krytyka Polityczna”, wydawnictwo, trzy centra kultury w Polsce i jedno na Ukrainie oraz ośrodek badawczy Instytut Studiów Zaawansowanych.

Liberté!

„Liberté!” to czasopismo i think tank, którego misją jest pełnienie funkcji rzecznika społeczeństwa otwartego i liberalnych poglądów gospodarczych w Polsce oraz organizowanie ruchu społecznego wokół tych idei. Wydawcą periodyku jest Fundacja Industrial z Łodzi.

Partnerzy Logistyczni

BMW

BMW Group z markami BMW, MINI oraz Rolls-Royce jest światowym liderem producentów  samochodów i motocykli segmentu premium. Oferuje również usługi finansowe i z zakresu mobilności. Źródłem sukcesu BMW Group jest długofalowe planowanie oraz działanie w sposób odpowiedzialny – zgodnie z zasadami  zrównoważonego rozwoju w aspekcie społecznym i ochrony środowiska.

Producent Wykonawczy

IDFX

Agencja IDFX od  1997 r. realizuje wydarzenia wizerunkowe i kulturalne. Ma na koncie ponad 800 projektów. Tworzy z pasją wydarzenia kameralne i te na dużą skalę. Do wszystkich podchodzi w sposób nieszablonowy.