REJESTRACJA NA VII EDYCJĘ EFNI JUŻ WKRÓTCE!

SOPOT | 27-29 WRZEŚNIA 2017
TwitterFacebookLinkedinYoutube
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag

Partnerzy

Organizator

Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan zabiega o konkurencyjność polskiej gospodarki i sukces polskich przedsiębiorstw. Skupia branżowe i regionalne związki pracodawców oraz kilkudziesięciu członków indywidualnych – łącznie reprezentuje 4100 firm, zatrudniających ponad 1 050 000 pracowników.

Konfederacja Lewiatan reprezentuje pracodawców w Radzie Dialogu Społecznego. Od momentu powstania, tj. od 1999 r., członkowie i eksperci Lewiatana zaopiniowali ok. 3000 projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących różnych sfer gospodarki, zabiegając o uwzględnienie postulatów przedsiębiorców w procesach legislacyjnych, przygotowali też wiele własnych projektów legislacyjnych. Konfederacja Lewiatan jako jedyna polska organizacja pracodawców ma swoje biuro w Brukseli i jest członkiem BusinessEurope, największej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej. Prezydent Lewiatana jest wiceprezydentem BusinessEurope.

Współorganizatorzy

BusinessEurope

BusinessEurope jest wiodącą organizacją promującą politykę prorozwojową na poziomie europejskim, wspierającą firmy z całego kontynentu oraz angażującą się w sprawy, które wpływają na ich konkurencyjność. Reprezentuje różnej wielkości firmy z 34 państw europejskich, których krajowe federacje są jej bezpośrednimi członkami. Organizacja ta jest również europejskim partnerem społecznym. Jest traktowana jako głos przemawiający w imieniu biznesu na całym kontynencie.

Obecnym prezydentem BusinessEurope jest Emma Marcegaglia, prezes i CEO Marcegaglia Holding S.p.A oraz Marcegaglia Investments Srl. Dyrektorem generalnym BusinessEurope jest Markus J. Beyrer, który kieruje zespołem specjalistów w głównym biurze organizacji w Brukseli. Więcej informacji o BusinessEurope – na stronie internetowej www.businesseurope.eu

Sopot

Sopot to nowoczesny kurort z tradycjami. Magiczny klimat nadawały miastu od początku jego istnienia nie tylko urzekające położenie nad morzem oraz secesyjne sanatoria oraz wille, ale także atmosfera zabawy i elegancji, którą wnosili sławni goście. W Sopocie udało się w sposób unikatowy zachować klimat przedwojennej melancholii i połączyć go z dynamicznie rozwijającym się miastem licznych atrakcji i rozrywek. Dzieje się to za sprawą bogatego programu kulturalnego oraz nowych możliwości, które zostały stworzone dzięki śmiałym inwestycjom.

Sopot to nie tylko przepiękna plaża i morze z najdłuższym drewnianym molo w Europie, ale także jeden z najpopularniejszych w Polsce deptaków – ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana Monciakiem, to malownicze wzgórza morenowe, to wreszcie liczne parki i drzewa sprawiające, że miasto tonie w zieleni. Dzisiejszy Sopot ma ponad 200 klubów, pubów, dyskotek, restauracji, w tym miejsca kultowe i sławne.

Patroni Honorowi

Parlament Europejski

Europejskie Forum Nowych Idei 2016 odbywa się pod patronatem honorowym Parlamentu Europejskiego.

Partnerzy Instytucjonalni

Grupa Pracodawców EKES

Grupa Pracodawców skupia przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pracodawców z przemysłu, handlu, usług, rolnictwa i innych gałęzi gospodarki z 28 państw członkowskich UE. 117 członków grupy uczestniczy w przygotowaniu opinii na temat unijnego prawodawstwa dla Rady Unii Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. Grupa zabiega o uwzględnienie głosu pracodawców w unijnych regulacjach.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Komisja Europejska (KE) to jedna z głównych instytucji Unii Europejskiej. Ma status politycznie niezależnego organu wykonawczego, który dba o interesy UE, przedkładając wnioski ustawodawcze, egzekwując prawo oraz realizując politykę i budżet UE. W Polsce ma swoje przedstawicielstwa w Warszawie i Wrocławiu. Więcej o działalności KE w Polsce: www.ec.europa.eu/poland

Rada Dialogu Społecznego

Rada Dialogu Społecznego to najważniejsza instytucja krajowego dialogu społecznego w Polsce. Stanowi forum współpracy i dialogu trójstronnego, strony pracowników i strony pracodawców oraz strony rządowej. Rada wyraża opinie i zajmuje stanowiska, opiniuje projekty aktów prawnych, inicjuje proces legislacyjny. Więcej na www.rds.gov.pl.

Strategiczni Partnerzy Mediowi

Dziennik Gazeta Prawna

Dziennik Gazeta Prawna (INFOR Biznes Sp. z o.o.) to największy polski dziennik prawno-gospodarczy, informujący o najważniejszych wydarzeniach w gospodarce krajowej i zagranicznej, zmianach w prawie, podatkach i finansach. Składa się z grzbietu białego o tematyce gospodarczo-społecznej oraz żółtego o tematyce prawno-podatkowej.

Dziennik Gazeta Prawna to trzecie najbardziej opiniotwórcze medium w Polsce i pierwsze wśród mediów ekonomicznych (raport IMM za lipiec br.).

Grupa GazetaPrawna.pl zajmuje 3. miejsce w kategorii biznes, finanse, prawo (według badań GemiusPBI – lipiec 2016).

Grupa Onet.pl

Założona w roku 1996 Grupa Onet.pl to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce i jednocześnie lider polskiego internetu. Spółka jest częścią grupy Ringier Axel Springer Media, której serwisy docierają każdego miesiąca do ponad 15,5 mln użytkowników w kraju. Portal Onet.pl oferuje wiele rozbudowanych serwisów tematycznych, które w większości są liderami rynkowymi w swoich kategoriach. Ponadto do Grupy Onet.pl należą inne wiodące serwisy, m.in. NK.pl, porównywarka cen Skąpiec.pl, serwis randkowy  Sympatia.pl; lokalizator internetowy Zumi.pl, serwis wideo na żądanie VoD.pl, platforma wideo Onet.tv oraz rozrywkowa Plejada.pl.

Partner Gali Otwierającej

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. jest jedną z największych i najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w zakresie innowacyjności. W 2016 r. Bank obronił tytuł najbardziej innowacyjnego banku w Polsce, ponownie zdobywając Złotego Bankiera w kategorii Innowacja. Bank otrzymał również tytuł magazynu „EMEA Finance” Najbardziej Innowacyjnego Banku w Europie Środkowej. Od 18 lat Pekao jest Bankierem WOŚP, poprzez „Pekao Project Room” wspiera młodych artystów, a w 2016 r., już drugi raz z rzędu, zaangażował się w projekt rozwoju przedsiębiorstw społecznych w Polsce „Społeczny Start Up”.

Partner Gali Zamykającej

MetLife

MetLife istnieje od 1868 roku. Jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Oferuje ubezpieczenia na życie, renty kapitałowe, świadczenia pracownicze i usługi zarządzania aktywami. Obsługuje prawie 100 mln klientów, prowadzi działalność w blisko 50 krajach i zajmuje wiodącą pozycję na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie.

W Polsce MetLife rozpoczął działalność w 1990 r. jako pierwsze na rynku polskim towarzystwo ubezpieczeń na życie i reasekuracji z udziałem kapitału zagranicznego. Firma oferuje indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie, fundusze emerytalne oraz inwestycyjne, ajmując 3. miejsce pod względem udziału w rynku ubezpieczeń na życie.

 

Partnerzy Główni

BMW

BMW Group z markami BMW, MINI oraz Rolls-Royce jest światowym liderem producentów  samochodów i motocykli segmentu premium. Oferuje również usługi finansowe i z zakresu mobilności. Źródłem sukcesu BMW Group jest długofalowe planowanie oraz działanie w sposób odpowiedzialny – zgodnie z zasadami  zrównoważonego rozwoju w aspekcie społecznym i ochrony środowiska.

Citi Handlowy

Citi Handlowy (Bank Handlowy w Warszawie SA) łączy tradycję polskiej bankowości z nowoczesnością. Jako część Citi – jednej z największych instytucji finansowych na świecie – aktywnie wspiera ekspansję zagraniczną klientów (Program Emerging Market Champions). Bank pozostaje liderem rynku kart kredytowych oraz bankowości prywatnej, jako pierwszy w Polsce wdrożył i realizuje koncepcję bankowości Smart.

Do Rzeczy

Tygodnik „Do Rzeczy” to tytuł kierowany przez Pawła Lisickiego. Jest pismem konserwatywno-liberalnym, wyrazistym głosem w debacie publicznej. Na jego łamach publikują m.in.: R. Ziemkiewicz, P. Semka, C. Gmyz, P. Gabryel, W. Łysiak. Pod brandem „Do Rzeczy” funkcjonuje największy w Polsce ośrodek myśli konserwatywnej, obejmujący również miesięcznik „Historia Do Rzeczy” oraz serwis dorzeczy.pl

Fiat Chrysler Automobiles

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) to jeden z wiodących globalnych producentów samochodów, zajmujący 7. miejsce w światowym rankingu. FCA w Polsce to 17 spółek, w tym 10 zakładów produkcyjnych zatrudniających 9,5 tys. pracowników. Ten największy producent samochodów oraz silników samochodowych w Polsce jest także jednym z największych inwestorów zagranicznych w całej branży przemysłowej w kraju.

FORBES

„FORBES” jest największym i najbardziej prestiżowym miesięcznikiem o tematyce gospodarczej w Polsce. Rozmawiamy z liderami biznesu, przedstawiamy ich firmy, analizujemy trendy makroekonomiczne i publikujemy unikalne rankingi. Każde wydanie „FORBESA” stanowi źródło inspirującej wiedzy, tłumaczy zjawiska zachodzące w świecie biznesu i jest po prostu interesującą lekturą.

France 24

France 24 to międzynarodowa telewizja informacyjna. Relacjonuje wydarzenia na świecie, uwzględniając różne punkty widzenia. Programy stacji są dostępne w trzech językach: angielskim, francuskim i arabskim. Nadawane co pół godziny pełne serwisy informacyjne uzupełniane są programami publicystycznymi i reportażami.

Intel

Intel jest światowym liderem w dziedzinie krzemowej innowacji, opracowuje technologie, produkty i inicjatywy, które ulepszają ludzką pracę i życie. To największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów. Pasją firmy jest tworzenie technologii, które zmieniają świat i przesuwają  granice innowacji.

Newsweek

„Newsweek” jest najchętniej czytanym tygodnikiem opinii w Polsce. Zespół redakcyjny, kierowany przez Tomasza Lisa, zapewnia czytelnikom aktualny obraz polityki, gospodarki, nauki i kultury. „Newsweek” wyróżnia odważne podejście do nowych i trudnych tematów społecznych. Jako pierwszy tygodnik opinii w Polsce opublikował wersję magazynu na tablety i smartfony.

Orange Polska

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce i jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Posiada największą w Polsce infrastrukturę techniczną, wspierającą świadczenie usług w najnowocześniejszych technologiach. Działa we wszystkich segmentach rynku telekomunikacyjnego, prowadzi własną działalność badawczą i wdrożeniową w dziedzinie telekomunikacji.

Parkiet

„Parkiet” to dziennik specjalistyczny ukazujący się w nakładzie ogólnopolskim, poświęcony gospodarce, rynkowi kapitałowemu i finansom. Od ponad 20 lat wspiera decyzje inwestorów i specjalistów związanych z rynkiem kapitałowym. Dostępny w wydaniu papierowym, poprzez e-wydanie i aplikację mobilną oraz serwis parkiet.com.

POLITICO

Europejska edycja POLITICO informuje o polityce, procedurach i głównych postaciach UE. Dla Politico pracuje ponad 60 dziennikarzy w 4 biurach (Bruksela, Berlin, Londyn i Paryż). Jest to pierwsze medium, które łączy fakty dotyczące głównych rozgrywających na kontynencie europejskim.

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasz newsletter: www.politico.eu/register i być na  bieżąco.

Polskie Forum HR

Polskie Forum HR jest wiodącym głosem agencji zatrudnienia w Polsce. Od 2002 roku działa na rzecz poprawy warunków dla rozwoju sektora usług HR w zakresie pracy tymczasowej, rekrutacji i delegowania pracowników. Aktywnie uczestniczy w kształtowaniu otoczenia legislacyjnego i promuje ideę rozwoju biznesu w oparciu o najwyższe standardy.

Radio ZET

Radio ZET to ogólnopolska stacja radiowa należąca do Grupy Eurozet. Została założona przez Andrzeja Woyciechowskiego w 1990 roku jako pierwsza rozgłośnia komercyjna w Warszawie. Codziennie dostarcza milionom słuchaczy rzetelne informacje, starannie dobraną muzykę (format AC) oraz rozrywkę na najwyższym poziomie. Więcej na www.radiozet.pl.

Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan

Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan to organizacja zrzeszająca najaktywniejsze firmy IT w Polsce, wspierająca członków w kontaktach z administracją państwową i terytorialną. Promuje transformacyjną rolę ICT w rozwoju gospodarki, społeczeństwa i innowacyjnych praktyk wykorzystania technologii IT w rozwiązywaniu problemów społecznych, redukcji wykluczenia cyfrowego, wzrostu efektywności funkcjonowania przedsiębiorstw.

Partnerzy Wspierający

AMS

Największa firma reklamy out-of-home (OOH) w Polsce. Działa w obszarze klasycznego i cyfrowego OOH (CityINFOtv). Oferuje skuteczne kampanie reklamowe tworzone w oparciu o nowoczesne narzędzia na ponad 28,5 tys. powierzchni ekspozycyjnych.

Bloomberg Businessweek Polska

Ponad 100 stron informacji biznesowych, fachowych analiz i komentarzy ekspertów. „Bloomberg Businessweek Polska” dostarcza wiedzę niezbędną w podejmowaniu kluczowych decyzji finansowych.  Poznaj sylwetki cenionych przedsiębiorców, strategie działalności biznesowych oraz zjawisk gospodarczych.

Gazeta Wyborcza

„Gazeta Wyborcza” jest najchętniej kupowaną i czytaną opiniotwórczą gazetą w Polsce. Powstała w 1989 roku. Jej treści dostępne są w wydaniach papierowych oraz w internecie – w serwisie Wyborcza.pl.

Havas Media Group

Havas Media Group – światowa grupa specjalistów w dziedzinie marketingu i komunikacji. W jej skład wchodzą niezależne agencje mediowe Havas Media i Arena Media, wspierane przez Havas Sports & Entertainment – sieć agencji budujących zaangażowanie marek w marketing sportowy i rozrywkowy.

Ikea

IKEA chce tworzyć lepsze życie na co dzień dla wielu ludzi, oferując dobre wzornictwo i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o zrównoważony rozwój. „IKEA powstała w Polsce” – mawia założyciel Ingvar Kamprad, który pierwsze meble kupił tu w 1961 r. Dziś odpowiadamy już za 19 proc. produkcji.

Liberté!

„Liberté!” to czasopismo i think tank, którego misją jest pełnienie funkcji rzecznika społeczeństwa otwartego i liberalnych poglądów gospodarczych w Polsce oraz organizowanie ruchu społecznego wokół tych idei. Wydawcą periodyku jest Fundacja Industrial z Łodzi.

LINKLEADERS

LINKLEADERS jest firmą PR specjalizującą się w komunikacji korporacyjnej i marketingowej dla największych marek z sektora usług biznesowych, technologii i real estate. Jest jedną z 15 największych agencji PR w Polsce oraz najszybciej rozwijającą się polską niezależną firmą PR.

My Company Polska

„My Company Polska” to nowy magazyn biznesowy skierowany do grupy małych i średnich przedsiębiorców, właścicieli firm i menedżerów. Jego zadaniem jest pomagać im w prowadzeniu biznesu, informować o rzeczach dla nich najważniejszych, a także inspirować do rozwoju.

PAP

Polska Agencja Prasowa to największa agencja informacyjna w Polsce. Całą dobę, 7 dni w tygodniu 200 dziennikarzy, 40 fotoreporterów i 10 operatorów kamer przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje i przedsiębiorcy.

Puls Biznesu

Dziennik „Puls Biznesu” przekazuje czytelnikom najważniejsze informacje w zwięzły i użyteczny sposób. Każdego dnia wybiera najważniejsze fakty i opisuje je tak, aby były przydatne w codziennym życiu przedsiębiorców i pomagały im podejmować właściwe decyzje.

Quattro por Quattro

Quattro por Quattro to agencja reklamowa full service specjalizująca się w tworzeniu efektywnych strategii komunikacji oraz skutecznym planowaniu mediów. Charakteryzuje nas kreatywne i innowacyjne podejście do kampanii reklamowych w każdym ich aspekcie.

Rada Firm Rodzinnych

Rada Firm Rodzinnych została założona w 2015 r. przez 16 małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jej celem jest wskazywanie obszarów regulacyjnych istotnych dla zachowania rodzinnego charakteru firm, integrowanie środowiska, wspieranie wiedzy o przedsiębiorczości i pozwalanie mu oddziaływać nie tylko lokalnie.

TOK FM

Radio TOK FM – „Pierwsze Radio Informacyjne” – jest stacją w formacie „news & talk”, opiniotwórczym radiem „mówionym” – słowo stanowi około 90% programu. Nadaje w 22 największych miastach Polski.

Warsaw Business Journal Observer

„Warsaw Business Journal Observer” to anglojęzyczny miesięcznik niezbędny liderom biznesu, którzy chcą trzymać rękę na pulsie i znać najważniejsze trendy, sektory i osobowości polskiej gospodarki. Obecny na rynku od 1994 roku.

Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych zrzesza wiodących pracodawców sektora motoryzacyjnego. Wchodzi w skład Konfederacji Lewiatan, skutecznie zabiegając o korzystne rozwiązania dla branży motoryzacyjnej.

Partnerzy Merytoryczni

Centrum Stosunków Międzynarodowych

Centrum Stosunków Międzynarodowych to niezależny, pozarządowy ośrodek zajmujący się polityką międzynarodową, najstarszy polski think tank koncentrujący się na sprawach zagranicznych. Prowadzi działalność badawczą i edukacyjną, wydaje publikacje, organizuje konferencje i spotkania, uczestniczy w projektach międzynarodowych.

ECFR

European Council on Foreign Relations jest utytułowanym, międzynarodowym think tankiem, który prowadzi niezależne badania na aktualne tematy polityki międzynarodowej. Tworzy platformę do dyskusji oraz wymiany poglądów dla europejskich decydentów, intelektualistów i ekspertów.

Global Compact w Polsce – Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact

Global Compact Poland to polska sieć sygnatariuszy United Nations Global Compact. Jej zadaniem jest promowanie i wdrażanie globalnych inicjatyw UNGC na polskim gruncie oraz odpowiedź na unikalne wyzwania, które na drodze do zrównoważonego rozwoju napotyka sektor prywatny.

Polityka Insight

Centrum analityczne POLITYKA INSIGHT to pierwszy w Polsce codzienny serwis analiz gospodarczo-politycznych. Czytają nas ministrowie, prezesi wiodących firm i ambasadorowie akredytowani w Polsce. Serwis ukazuje się również po angielsku. POLITYKA INSIGHT oferuje również usługi analityczne na zamówienie.

THINKTANK

Ośrodek THINKTANK to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń dla liderów i menedżerów. Działa wokół magazynu „THINKTANK” i klubu THINKTANK Society. Koncentruje się na zagadnieniach zarzadzania, przywództwa, przedsiębiorczości i polityk publicznych w Polsce. Prowadzi badania, wydaje raporty, organizuje konferencje.

World Academy of Art and Science

Światową Akademię Sztuki i Nauki tworzy 730 niezależnych członków pochodzących z różnych kultur, o różnych narodowościach i zajmujących się różnymi dyscyplinami. Akademia służy jako forum do omawiania kluczowych problemów ludzkości wolne od ograniczeń czy granic politycznych.

Producent Wykonawczy

IDFX

Agencja IDFX od  1997 r. realizuje wydarzenia wizerunkowe i kulturalne. Ma na koncie ponad 800 projektów. Tworzy z pasją wydarzenia kameralne i te na dużą skalę. Do wszystkich podchodzi w sposób nieszablonowy.