Globalizm? Bilateralizm? Patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu

SOPOT | 27-29 września 2017
TwitterFacebookLinkedinYoutube
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag

Partnerzy

Organizator

Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan zabiega o konkurencyjność polskiej gospodarki i sukces polskich przedsiębiorstw. Skupia branżowe i regionalne związki pracodawców oraz kilkudziesięciu członków indywidualnych – łącznie reprezentuje 4100 firm, zatrudniających ponad 1 050 000 pracowników.

Konfederacja Lewiatan reprezentuje pracodawców w Radzie Dialogu Społecznego. Od momentu powstania, tj. od 1999 r., członkowie i eksperci Lewiatana zaopiniowali ok. 3000 projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących różnych sfer gospodarki, zabiegając o uwzględnienie postulatów przedsiębiorców w procesach legislacyjnych, przygotowali też wiele własnych projektów legislacyjnych. Konfederacja Lewiatan jako jedyna polska organizacja pracodawców ma swoje biuro w Brukseli i jest członkiem BusinessEurope, największej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej. Prezydent Lewiatana jest wiceprezydentem BusinessEurope.

Współorganizatorzy

Sopot

Sopot to nowoczesny kurort z tradycjami. Magiczny klimat nadawały miastu od początku jego istnienia nie tylko urzekające położenie nad morzem oraz secesyjne sanatoria oraz wille, ale także atmosfera zabawy i elegancji, którą wnosili sławni goście. W Sopocie udało się w sposób unikatowy zachować klimat przedwojennej melancholii i połączyć go z dynamicznie rozwijającym się miastem licznych atrakcji i rozrywek. Dzieje się to za sprawą bogatego programu kulturalnego oraz nowych możliwości, które zostały stworzone dzięki śmiałym inwestycjom.

Sopot to nie tylko przepiękna plaża i morze z najdłuższym drewnianym molo w Europie, ale także jeden z najpopularniejszych w Polsce deptaków – ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana Monciakiem, to malownicze wzgórza morenowe, to wreszcie liczne parki i drzewa sprawiające, że miasto tonie w zieleni. Dzisiejszy Sopot ma ponad 200 klubów, pubów, dyskotek, restauracji, w tym miejsca kultowe i sławne.

BusinessEurope

BusinessEurope jest wiodącą organizacją promującą politykę prorozwojową na poziomie europejskim, wspierającą firmy z całego kontynentu oraz angażującą się w sprawy, które wpływają na ich konkurencyjność. Reprezentuje różnej wielkości firmy z 34 państw europejskich, których krajowe federacje są jej bezpośrednimi członkami. Organizacja ta jest również europejskim partnerem społecznym. Jest traktowana jako głos przemawiający w imieniu biznesu na całym kontynencie.

Obecnym prezydentem BusinessEurope jest Emma Marcegaglia, prezes i CEO Marcegaglia Holding S.p.A oraz Marcegaglia Investments Srl. Dyrektorem generalnym BusinessEurope jest Markus J. Beyrer, który kieruje zespołem specjalistów w głównym biurze organizacji w Brukseli. Więcej informacji o BusinessEurope – na stronie internetowej www.businesseurope.eu

Patroni Honorowi

Parlament Europejski

Europejskie Forum Nowych Idei 2016 odbywa się pod patronatem honorowym Parlamentu Europejskiego.

Partnerzy Instytucjonalni

URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU

Partnerzy Główni

MetLife

MetLife istnieje od 1868 roku. Jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Oferuje ubezpieczenia na życie, renty kapitałowe, świadczenia pracownicze i usługi zarządzania aktywami. Obsługuje prawie 100 mln klientów, prowadzi działalność w blisko 50 krajach i zajmuje wiodącą pozycję na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie.

W Polsce MetLife rozpoczął działalność w 1990 r. jako pierwsze na rynku polskim towarzystwo ubezpieczeń na życie i reasekuracji z udziałem kapitału zagranicznego. Firma oferuje indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie, fundusze emerytalne oraz inwestycyjne, ajmując 3. miejsce pod względem udziału w rynku ubezpieczeń na życie.

 

Citi Handlowy

Citi Handlowy (Bank Handlowy w Warszawie SA) łączy tradycję polskiej bankowości z nowoczesnością. Jako część Citi – jednej z największych instytucji finansowych na świecie – aktywnie wspiera ekspansję zagraniczną klientów (Program Emerging Market Champions). Bank pozostaje liderem rynku kart kredytowych oraz bankowości prywatnej, jako pierwszy w Polsce wdrożył i realizuje koncepcję bankowości Smart.

TESCO

BMW

BMW Group z markami BMW, MINI oraz Rolls-Royce jest światowym liderem producentów  samochodów i motocykli segmentu premium. Oferuje również usługi finansowe i z zakresu mobilności. Źródłem sukcesu BMW Group jest długofalowe planowanie oraz działanie w sposób odpowiedzialny – zgodnie z zasadami  zrównoważonego rozwoju w aspekcie społecznym i ochrony środowiska.

Pomorskie.eu

Orange Polska

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce i jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Posiada największą w Polsce infrastrukturę techniczną, wspierającą świadczenie usług w najnowocześniejszych technologiach. Działa we wszystkich segmentach rynku telekomunikacyjnego, prowadzi własną działalność badawczą i wdrożeniową w dziedzinie telekomunikacji.

Parkiet

„Parkiet” to dziennik specjalistyczny ukazujący się w nakładzie ogólnopolskim, poświęcony gospodarce, rynkowi kapitałowemu i finansom. Od ponad 20 lat wspiera decyzje inwestorów i specjalistów związanych z rynkiem kapitałowym. Dostępny w wydaniu papierowym, poprzez e-wydanie i aplikację mobilną oraz serwis parkiet.com.

Ikea

IKEA chce tworzyć lepsze życie na co dzień dla wielu ludzi, oferując dobre wzornictwo i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o zrównoważony rozwój. „IKEA powstała w Polsce” – mawia założyciel Ingvar Kamprad, który pierwsze meble kupił tu w 1961 r. Dziś odpowiadamy już za 19 proc. produkcji.

Liberté!

„Liberté!” to czasopismo i think tank, którego misją jest pełnienie funkcji rzecznika społeczeństwa otwartego i liberalnych poglądów gospodarczych w Polsce oraz organizowanie ruchu społecznego wokół tych idei. Wydawcą periodyku jest Fundacja Industrial z Łodzi.

My Company Polska

„My Company Polska” to nowy magazyn biznesowy skierowany do grupy małych i średnich przedsiębiorców, właścicieli firm i menedżerów. Jego zadaniem jest pomagać im w prowadzeniu biznesu, informować o rzeczach dla nich najważniejszych, a także inspirować do rozwoju.

PAP

Polska Agencja Prasowa to największa agencja informacyjna w Polsce. Całą dobę, 7 dni w tygodniu 200 dziennikarzy, 40 fotoreporterów i 10 operatorów kamer przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje i przedsiębiorcy.

Puls Biznesu

Dziennik „Puls Biznesu” przekazuje czytelnikom najważniejsze informacje w zwięzły i użyteczny sposób. Każdego dnia wybiera najważniejsze fakty i opisuje je tak, aby były przydatne w codziennym życiu przedsiębiorców i pomagały im podejmować właściwe decyzje.

TOK FM

Radio TOK FM – „Pierwsze Radio Informacyjne” – jest stacją w formacie „news & talk”, opiniotwórczym radiem „mówionym” – słowo stanowi około 90% programu. Nadaje w 22 największych miastach Polski.

Warsaw Business Journal Observer

„Warsaw Business Journal Observer” to anglojęzyczny miesięcznik niezbędny liderom biznesu, którzy chcą trzymać rękę na pulsie i znać najważniejsze trendy, sektory i osobowości polskiej gospodarki. Obecny na rynku od 1994 roku.

Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych zrzesza wiodących pracodawców sektora motoryzacyjnego. Wchodzi w skład Konfederacji Lewiatan, skutecznie zabiegając o korzystne rozwiązania dla branży motoryzacyjnej.

SIEMENS

Radio Gdańsk

Trójmiasto.pl

Partner Gali Otwierającej

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. jest jedną z największych i najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w zakresie innowacyjności. W 2016 r. Bank obronił tytuł najbardziej innowacyjnego banku w Polsce, ponownie zdobywając Złotego Bankiera w kategorii Innowacja. Bank otrzymał również tytuł magazynu „EMEA Finance” Najbardziej Innowacyjnego Banku w Europie Środkowej. Od 18 lat Pekao jest Bankierem WOŚP, poprzez „Pekao Project Room” wspiera młodych artystów, a w 2016 r., już drugi raz z rzędu, zaangażował się w projekt rozwoju przedsiębiorstw społecznych w Polsce „Społeczny Start Up”.

Partnerzy Merytoryczni

Centrum Stosunków Międzynarodowych

Centrum Stosunków Międzynarodowych to niezależny, pozarządowy ośrodek zajmujący się polityką międzynarodową, najstarszy polski think tank koncentrujący się na sprawach zagranicznych. Prowadzi działalność badawczą i edukacyjną, wydaje publikacje, organizuje konferencje i spotkania, uczestniczy w projektach międzynarodowych.

Global Compact w Polsce – Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact

Global Compact Poland to polska sieć sygnatariuszy United Nations Global Compact. Jej zadaniem jest promowanie i wdrażanie globalnych inicjatyw UNGC na polskim gruncie oraz odpowiedź na unikalne wyzwania, które na drodze do zrównoważonego rozwoju napotyka sektor prywatny.

Polityka Insight

Centrum analityczne POLITYKA INSIGHT to pierwszy w Polsce codzienny serwis analiz gospodarczo-politycznych. Czytają nas ministrowie, prezesi wiodących firm i ambasadorowie akredytowani w Polsce. Serwis ukazuje się również po angielsku. POLITYKA INSIGHT oferuje również usługi analityczne na zamówienie.

THINKTANK

Ośrodek THINKTANK to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń dla liderów i menedżerów. Działa wokół magazynu „THINKTANK” i klubu THINKTANK Society. Koncentruje się na zagadnieniach zarzadzania, przywództwa, przedsiębiorczości i polityk publicznych w Polsce. Prowadzi badania, wydaje raporty, organizuje konferencje.

Producent Wykonawczy

IDFX

Agencja IDFX od  1997 r. realizuje wydarzenia wizerunkowe i kulturalne. Ma na koncie ponad 800 projektów. Tworzy z pasją wydarzenia kameralne i te na dużą skalę. Do wszystkich podchodzi w sposób nieszablonowy.