REJESTRACJA NA VII EDYCJĘ EFNI JUŻ WKRÓTCE!

SOPOT | 27-29 WRZEŚNIA 2017
TwitterFacebookLinkedinYoutube
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag

Zatoki Dialogu ? zapraszamy do dyskusji z panelistami EFNI 2015


W dniach 30 września ? 2 października 2015 w Sopocie odbędzie się jedno z najbardziej merytorycznych, międzynarodowych wydarzeń biznesowych ? V Europejskie Forum Nowych Idei, organizowane przez Konfederację Lewiatan we współpracy z Miastem Sopot oraz BUSINESSEUROPE. Konferencji towarzyszyć będą ?Zatoki Dialogu? ? spotkania z wybranymi panelistami Forum, otwarte dla mieszkańców Trójmiasta i osób przebywających w Sopocie.

? Poprzez Zatoki Dialogu EFNI wychodzi do mieszkańców Trójmiasta, a także turystów, by razem z nimi debatować na tematy, które dotyczą każdego z nas, i które poruszamy na naszej konferencji. Dzięki Forum będą oni mogli przysłuchać się temu, co mają do powiedzenia politycy europejskiego formatu, jakimi są Danuta Hübner i Jerzy Buzek, a także wspólnie z osobowościami medialnymi ? Dorotą Warakomską i Krzysztofem Materną zastanowić się nad obecnym formatem mediów. Z profesorką Magdaleną Środą wspólnie zastanowimy się nad sensem życia ? mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

W tym roku uczestnicy Zatok Dialogu zmierzą się z następującymi pytaniami:

Czy Polskę stać na solidarność wobec uchodźców?
Spotkanie z Danutą Hübner, przewodniczącą Komisji Spraw Konstytucyjnych w Parlamencie Europejskim. Rozmowę poprowadzi dziennikarz telewizyjny Piotr Kraśko.

Czwartek, 1.10.2015, godz. 15.30-16.30

Sopocie spotkania z wybranymi panelistami Forum
Spotkanie z Jerzym Buzkiem, przewodniczącym Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii w Parlamencie Europejskim. Rozmowę poprowadzi dziennikarz telewizyjny Piotr Kraśko.

Czwartek, 1.10.2015, godz. 17.30-18.30

 

Jakie wartości powinny promować media publiczne?
Spotkanie z Dorotą Warakomską, dziennikarką i komentatorką oraz Krzysztofem Materną, producentem i reżyserem telewizyjnym.

Piątek, 2.10.2015, godz. 15.30-16.30

 

O szczęściu i sensie życia
Spotkanie z Magdaleną Środą, etyczką, filozofką i profesorką Uniwersytetu Warszawskiego. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Dorota Warakomska.
Piątek, 2.10.2015, godz. 17.30-18.30

Spotkania odbędą się w muszli koncertowej na Skwerze Kuracyjnym. Dyskusje będą miały charakter otwarty i są bezpłatne dla uczestników, dlatego organizatorzy zapraszają na nie wszystkich mieszkańców Trójmiasta, a także turystów przebywających w tych dniach w Sopocie.

****

EUROPEJSKIE FORUM NOWYCH IDEI to międzynarodowy kongres środowisk biznesowych z udziałem wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury, nauki i mediów. Organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Celem Forum jest wypracowywanie pomysłów na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę, otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne. Tegoroczna edycja EFNI odbędzie się w dniach 30.09- 1-2.10.2015 r. w Sopocie, a jej hasłem przewodnim będzie pytanie: ?Europa i świat wobec rosnących nierówności społecznych, radykalizmów i zagrożeń geopolitycznych.?

Więcej informacji: www.efni.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW:
Magdalena Słodownik, mslodownik@konfederacjalewiatan.pl, tel.: 660 426 009