Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu.

SOPOT | 27-29 września 2017
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag

Hiszpański wieczór networkingowy


Tradycją Europejskiego Forum Nowych Idei jest czwartkowy wieczór integracyjny. W tym roku odbył się on przy dźwiękach muzyki hiszpańskiej.

Polskę łączą z Hiszpanią świetne relacje gospodarcze. W 2016 r. nasz kraj była 8. największym partnerem handlowym Hiszpanii w Unii Europejskiej. Obiecująco rozwija się współpraca w dziedzinie nauki, edukacji i kultury.

Obecny na wieczorze Agustín Núñez Martínez, ambasador Hiszpanii  powiedział, że Polska jest ważnym partnerem gospodarczym dla Hiszpanii. Rosną obroty handlowe, Hiszpania jest u nas piątym inwestorem zagranicznym. Rośnie też liczba polskich turystów odwiedzających półwysep Iberyjski. W ubiegłym roku było ich prawie 800 tys., w tym może przekroczyć 900 tys.

Gościem specjalnym wieczoru było miasto Łódź, które jest kandydatem do organizacji EXPO 2022. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaapelowała do uczestników EFNI o wspieranie jej miasta w rywalizacji o zorganizowanie wystawy EXPO.  Rozstrzygnięcie już w listopadzie. – Mam nadzieję, że w 2022 roku spotkamy się na wystawie właśnie w Łodzi – dodała.

Wieczór hiszpański uświetnił występ zespołu MADRUGADA (z hiszp. „poranek”), który tworzą polscy artyści od lat zafascynowani rdzenną muzyką hiszpańskiej Andaluzji.